0
Toplam: TL + KDV
 

BOLLUK - BEREKET

Yaşamın içinde sınırsız bir bolluk içindeyiz. Zamanla ailevi öğretilerimiz, yaşananlar bu sınırsız bollukla aramıza perde olmaktadır. Perdenin arkasında kalanlar görülmeyen ve kullanılmayan evrensel hediyeler olarak her gün akıp giderler.

Ailemizde, çevremizde duyduğumuz ve gördüğümüz olaylar her türlü kavramımızda etken bir kayıt olabilir. Yakın çevrede bir iflas var ise parayı kazanma ve ardından kaybetme ilişkisi kurabiliriz. Dolayısıyla bolluk kavramımız olumsuz bir kayıt almıştır ve sürecin içinde o kayda vereceğimiz korku ile beslenir.

Bolluk denince insanın aklına önce para geliyor. Oysa ki yaşamın içindeki her kavramın bollukla direkt bağlantısı vardır. Örneğin şifanın bolluğu aktif olmadığı sürece para kazanmak da şifasız olmakta, sevginin bolluğu olmadan anlayış ve saygının yaşamdaki yeri giderek azalmaktadır.

Bolluk bereket ile birlikte çalışır. Her şey bolluk içinde sunulurken tüm bu sunulanları görmek, almak ve yaşama aktarmak bizi bereket kavramına bağlar. Bollukla gelen bereketle çoğalır ve verimli kullanılır bir alana ulaşır.

Her gün sabah gün doğarken o günün rahmeti herkesin üzerine eşit iner. Bizler inancımız kadarını alır gerisini bırakırız. Bolluk kavramı ile birlikte bereketi de çalıştırabiliyorsak aldığımız kısmını çoğaltır büyütürüz. Yani bolluk kavramındaki “az”lığı bereket tamamlar, almadıklarımızı görmek için kapıyı açar. Aksi takdirde aldığımız “yeteri kadar” olarak kalır ve asgari ihtiyaçlarımızı karşılar.  

“Bolluk – bereketle arama mesafe koyan tüm sınırlı algımdan ve engellerimden kurtulmaya niyet ediyorum.” diyerek yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bolluk – bereket olumlamaları;

  • Var olan bolluk - bereketten kendimi uzak tuttuğum her bir an için kendimden özür diliyorum.
  • Kendimi bolluk – bereketin akışına bırakıyorum.
  • Bolluk okyanusundan alıyor bereketle kullanıyorum. 

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder