0
Toplam: TL + KDV
 

COSMOPOLİTAN NİSAN 2014

 Yaşam Tasarım Merkezi'nden Eğitmen Ebru Demirhan'a sorduk:
 Neden karmaşayı seçiyoruz?

Birçoğumuz huzur ve güveni rutin olarak tanımlarız. Rutin istemiyorsanız huzuru seçmek mümkün değildir. Kadın genellikle zor olanı sever. Zoru başarmak, karmaşayı düzenlemek, huzursuzluğu huzura ve güvene dönüştürmek DNA'mızdan gelir. Karmaşayı normal kabul etmemiz bilinçli değildir.
Yaşamın içinde çekicilik, şehvet, tutku gibi duygular da aktif olunca karmaşık olana döneriz.
Kötü erkeğin peşinden gitme dürtüsünün önüne nasıl geçilir/geçilebilir mi?
Nasıl bir erkek aradığınız konusunda açık olmalısınız. Etraftaki erkek modellerini ve davranış şekillerini olayın içinde siz varmışsınız gibi değerlendirerek size uygunluğunu daha kolay tartabilirsiniz. Kendini tanıyan herkesi tanır ve ne istediğini bilir. Kendini tanıyan bir kadın kendini tanıyan bir erkekle eşleşir ve ilişki kendi akışında ilerler. Geçmişinize bakmak ve nasıl erkeklerle mutlu olmadığınızı tanımlamak da gelecek için verimli olacaktır. Zira ne istemediğini iyi biliyorsanız ne istediğinizi bulmak kolaylaşır. Gelecek, geçmişin tekrarıdır. Eğer sizi mutlu etmeyen erkeklerle birlikte olduysanız gelecek de böyle olacak demektir. Farkındalık yüzde elli çözümdür.
Mantıklı olmak her zaman doğru mu?
Akılla verilen karar, pozitif sonuçlandığında doğrudur. Acı ve hüsranla biteceğini bile bile yaşanan ilişkilerde başlama kararını veren taraf sonucu kabul ederek başlar. Bu acı o kişinin büyümesini ve olgunlaşmasını sağlıyorsa karar doğrudur. Aksi takdirde zaman boşa geçmiş demektir. Başlangıçtaki bütünsel bakış açısını sonuç için de aynı şekilde yorumlamalıyız.

Mesaj Gönder