0
Toplam: TL + KDV
 

DÜNYA BİR HIRKA İSE İLK İLMEK İSTANBUL’DUR...

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyoruz. Neden? Çünkü artık kitle değişti. Gençliğimizin tepkileri ve beklentileri farklı. Toprağımız yeni bir mahsul çıkardı. Bu yeni ürüne göre şekillenmek gerekiyor. Yönetim, ebeveynler, okul yöneticileri, öğretmenler bu yeni ürünün beklentilerine cevap vermenin yollarını bulmalı. Görünen o ki İndigo Çocukların – Kristal Çocukların – Yeniçağ Çocuklarının var olma amaçları yerini buluyor. Ortaklaşa bir enerji yaratıp dünyayı yenilemek olan amaçları gün yüzüne çıkıyor. Onların talepleri barış, birlik ve çıkış noktası tamamen masumiyet.  Üstelik talepleri kendileri için değil;  tüm dünya için.


Bilmemiz gereken bir başka şey ise, dünya bir hırka ise ilk ilmek İstanbul’dur. Dünya tarihinde her zaman böyle olmuştur ve olmaya devam edecektir. İstanbul’da olan her şey dünyayı hareketlendirme gücüne sahip. Bu nedenle ülkemizin ve her bireyinin çok dikkat etmesi gerekmektedir. Etki alanımız bütün dünyadır.


Bir ülkenin en önemli meydanlarından talepler yükseliyorsa o ülkenin her bir kurumu bu konuda hassas davranmalı. Bu ses geçmişin, şimdinin ve geleceğin sesidir. Ülkelerin tarihini meydanlarda olanlar yazar. Ve geleceğe bırakacağımız, tarih kitaplarına aktaracağımız kan kokusu değil insan olmanın anlayışıdır. Her zaman talepleri saptıracak kişiler çıkacaktır. Her zaman dinlemeyenler olacaktır. Ve her zaman olgunlaşmamış insanlardan gelen ilk tepki şiddet olacaktır. Dünya tarihinde şiddetle çözülen tek bir olay olmamıştır. Lütfen görelim, atalarımızın yaptıklarını yapmayalım. Bu yöntemlerin işe yaramadığı ortada. 2013 yılındayız, yürekli ama hatalar yapıp yok olmuş kültürler bütününün üzerinde yaşıyoruz. Şimdi var olan bizleriz ve yine başa döndük.  Yolumuz ileriye olmalı. Geçmişin öğretisi arkamızdan ivme vermeli.  Ülkemizi ve toprağımızı, sahip olduğumuz tarihi yok saymanın değeri yoktur. Küresel değişimin ilk adımı İstanbul’da başlamıştır. Küresel değişim küresel insani denge konuludur. En yüksek ihtimalli çözümle amacına ulaşmasına niyet ediyorum. Dönüşümün ilk adımı doğa üzerinden başladı. Masum ve korumacı bir yaklaşımdı. Böyle devam etmesi dileğimle…
 

Mesaj Gönder