0
Toplam: TL + KDV
 

EVRENE TEŞEKKÜR ETMEK

Hayat muhteşem bir düzen ile işlemekte..  Ne istersen sana onu “ol”duran bir sistemle birlikteyiz. Sistem neyi nasıl istediğimizle ilgilenmez, ona ulaşan siparişe göre teslimat yapar. Mutlu olmak ya da mutsuz olmak insanın işi.  Mutlu olduğunda teşekkür eder misin “ol”durmanı sağlayanlara? Peki ya sonuçtan mutsuz olduğunda kime kızıyorsun?

Olan, olmayan ve her ikisinin mükemmelliği için teşekkür etmeyi, şükretmeyi, hamd içinde olmayı hatırladığımız kadar “karşılık” hesabını işletiyoruz. Evrende her durumun bir yasası var. Biz niyet ederiz, evrensel sistem niyetlerimizi hemen oldurma görevini üstlenir. Sözlerimizle, düşüncelerimizle, duygularımızla, hayallerimizle, inançlarımızla, korkularımızla, endişelerimizle ve güvensizliklerimizle bir yaratım süreci başlatırız. Evrensel sistem “ol”durmak için var. Biz onun için birer karşılığız. 

Evren / ilahi düzen, belirlediğimiz koşullar, süreç ve duygular ile bize bir sunumda bulunur. Bizlerin üzerine düşen sonuç için iyi niyetli bir şükürde bulunmaktır, sonucun getirdikleri ilk bakışta pozitifmiş gibi görünmese de. Yaradan’ın evren aracılığı ile sunduğunun mükemmelliğini görmek, bilmek ve sunulanı alıp kullanmaktır. Hiçbir şey durmaz. Yasalar, kurallar, gelenekler, insanlar … sürekli yaşarlar, değişirler. Bekleyen tek şey beklemenin zihin yanılsamasıdır. Bekleme zannı bekleye durma çabasıdır.  Seçimi bundan yana olanlar hayat boyu bekleye dururlar. Bu seçime de saygı duyuyoruz.

Sistemin bir parçasıyız. Üstelik mükemmel bir parçayız. Her birimiz bütünü temsil eden “bir”leriz. Bütünü temsil ediyor olmak mükemmel olmak için yeterli değil mi? Başka neye ihtiyacımız var ki! Şükür, hamd hali, teşekkür yerini bulduğu zaman mükemmellik kendini gösterir.

Sen bir dilekte bulunduğunda sana yardım eden sayısız kişi ve durum var. Bir taksi beklediğinde senden önce çıkması muhtemel kişiyi arayarak taksinin sana ulaşmasını sağlayanları tanıyor musun? Gerek yok. Bunları hesaplayamazsın, sonsuz olasılıklar evreninde yaşıyoruz. Senin için çalışan bir dünya ve sistem var. Hemen gör ve teşekkür yöntemin ne ise sun. Sen de aynı şekilde varlığınla başkalarına yardım ediyorsun, bilerek ya da bilmeyerek. Helal et. Karşılık çalışsın. Huzurlu bir yaşam için ihtiyacımız var. Sevgilerimle….

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder