0
Toplam: TL + KDV
 

HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK

Hayat bize sunulan en güzel hediyedir. Sizi mutlu eden şeyleri düşünün, bunların hepsi hayatın içinde minicik şeylerdir. Hayatı bir bütün düşünmeliyiz. İçinde ne olursa olsun gelip geçiyor. Mutluluklar da geçiyor hüzünler ve acılarda. Hayatın bir hediye olmasının içindeki derin anlamları anlamaya niyet edelim.

Aileden, öğretmenler ya da otorite olarak gördüğünüz kişilerden aldığınız yönlendirilmeler sizi hayatı zorluklar içinde yaşamaya itebilir. Küçük ve farkında olunmayan rutin davranışlar yaşamın içindeki kolaylığın önündeki engeller olabilir.

Hayat keyifle, mutlu, huzurlu yaşamamız üzerine tasarlanmıştır. Egolar devreye girince huzur yerine zorluk gelmiştir ve ego insanı kolayı bulmaya itmiştir. Bu denklem insanlık tarafından pek de fark edilmemiştir.

Yaşam her türlü duyguyu yaşamak için hazırdır. Her an hepimize seçimler sunulmaktadır. Zorluk bir seçim olduğu gibi kolaylık da bir seçimdir. Çoğunlukla zorluğa yönelirken bunun bir seçim olduğunun farkına varılmıyor. Zira seçim akla yapılmamaktadır. Aile, çevresel etkenler, çözüm bulma yetenekleri gibi çok fazla etkeni vardır. Tek başımıza değiliz, etkileniyor, etkiliyoruz.

Sıradan bir gününüzü düşünün, bunun içinde ne yapmasaydınız daha iyi olurdu? Ya da ne yapsanız her şey daha kolay olurdu? Önce rutin işleri düzenlemek daha verimli sonuçlar verir.

Hatırlayalım, hayat en güzel hediye. Her anı mucizelerle dolu ve almayı bilen tadını çıkarıyor. Almaya başladıkça kolay olduğuna inan yükseliyor. “Bana sunulan tüm mucizeleri görmeye, duymaya, bilmeye alıp kullanmaya niyet ediyorum. Alma erdemi ile barışıyorum” bilinci kolaylık için ilk adımdır.

Olan her şey daha kolay olabilirdi. Olmakta olan her şey de kolaylaşabilir. Böylece gelecek de kolaylaşacaktır. Anların farkında olmak ikinci adımımız olabilir. Şimdide olmak ve yapmakta olduğunuz şeye odaklanıp “En kolay nasıl yapabilirim?” diye sormak oldukça verimli olacaktır. Sorulara anında cevap almak da sizin seçiminiz zamana yaymak da. Evrensel / ilahi sisteme sorduğunuz her soru için “Cevabı hemen almaya niyet ediyorum” diyebilirsiniz.

Bu şekilde soru sormak bilincinizi ve bilinçaltınızı harekete geçirecektir. Bir zaman sonra alışkanlıkla farkında olmadan hayatınızdan zaman alan işleri kolayca yapmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Hayal kurmak, inanmak, hareket etmek, işleri halletmek, mutlu olmak, huzurlu olmak, sağlıklı olmak ve benzeri her durum ve duygu için “kolay olmasına” niyet edin. Her şeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder