0
Toplam: TL + KDV
 

İLİŞKİLER

İlişkiler yaşamımızda çok önemli bir yapı taşıdır. İlişkiyi insandan öteye taşıyarak değerlendirmek niyetindeyim. Yaradan ile ilişki,  “Ben”, “Sen”, “Biz”, doğa, nesneler, geçmiş, an yada gelecekle ilişki… İlişkiler görünenin ötesinde çok çeşitlidir.

“Ben” ile ilişkinin içinde tüm kavramlarımız vardır. Ruhun duygular ile ilişkisinin tamlığı zihinsel ve yaşamsal şifaya uyumlanmanı sağlar. Şifa ile uyumlanman ise yaşamın akışkanlığını artırır. Böylelikle akışa uyar, sürekli olarak “güven”de olduğumu hissedersin. Güvende olduğunu hissetmek “Sen” ve “Biz” ile ilişkinin kalitesini artırır.

“Ben”lik ile kurduğun akışkan ve sürekliliği olan ilişki içinde olduğun her mekana, olaya ve birlikte olduğun her bir kişiye yansıyacaktır. Evrensel yasalar der ki; “Sen ne isen sana o gelir.”. İlişkiler konusunu baz alırsak; kendinle olan ilişkin diğerleri ile olan ilişkinde yansıma bulur. İlişkilerimizi değerlendirirken bir de bu gözle bakmak daha sağlıklı sonuç verir.

Diğerleri ile aranda “hep” yaşadığın ne varsa “Ben”liğin ile aranda da o vardır. Örneğin; “Hep insanlar bana haksızlık yapıyor.” genellemesi var ise kendine birçok konuda derin haksızlık yaptığın konusunda diğerlerinden bir rehberlik aldığını gösterir. Yani sağlığına dikkat etmeyerek, kendini bolluktan uzak tutarak, kazançlarına sahip çıkmayarak, kendin için kullanmadığım zamanı başkalarına harcayarak, gelecek için endişelenerek, anın içinde kalmayıp geçmişle yaşayarak ve benzeri binlerce “haksızlık” alt başlığın bir ya da bir çoğunu hayatında uyguladığın sonucuna ulaşılır. Evrensel sistem de “hep haksızlık yapanları” etrafına toplaman için sana yardım eder. Bireysel haksızlığı yenmeden diğerleri ile arandaki haksızlığı yenemezsin. Uyarılara dikkat etmelisin.

Yaşamın içinde yada dışında olmak da ilişkinin farklı bir çeşididir. Sürekli geçmişte olan olaylara, söylenenlere, yapılanlara takılıyorsan sadece geçmiş ile ilişkidesin demektir. Peki ya içinde olduğun “an” ne olacak? Geçen zamanın telafisi yok ve insanın en büyük maliyeti zaman. Yaşamadığın “an”ların yansıması olan gelecekten neler bekleyebilirsin? Yaşanmış ve bitmiş olayların öğretisini alıp geçmişte ait oldukları yerde bırakmadığın sürece sürekli aynı etkiyi geleceğine yayıyorsun. Böylelikle içinde olduğun tüm anları boş geçiriyorsun. Geçmişteki olumsuzlukları geleceğe taşıyan köprü olarak gerçek anlamından uzak bir yaşam sürüyorsun. Buna hakkın var mı?

Hatırla, sen mükemmelliğin dünyadaki ifadesisin.

Sevgi ve şifayla kalın.

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder