0
Toplam: TL + KDV
 

KİLİTLER VE GEREKSİZ YEMİNLER

Hayatımızı olumsuz etkileyen konuların başında görünmeyen ama etkileri her ana yaygın kilitler ve gereksiz yeminler yer almaktadır. Sözümüz geleceğin teminatıdır. Sarf ettiğimiz her söz geleceğin yapısında bir tuğladır. Sözler içeriğine göre farklı kullanılır. Yargı, kınama içeren tüm sözler ve diğer negatifler gelecek için olumsuz olayları biriktiren evin tuğlalarıdır. Pozitif sözler, affetmek ve şifalı düşünceler ise tam tersine huzur veren yapıların tuğlaları olurlar.

Birçok olay yaşarız. Yaşadıklarımızdan bazılarını diğerlerine göre daha fazla benimser ve farkında olmadan bilinçaltında tutarız. Yani gelecekte yaşanacak olaylar için malzeme biriktiririz. Negatif tuğlalardan oluşan yapı daha erken bitiğinde içeriğine göre olaylar yaşanır. Pozitif yapı daha erken bittiğinde de içerdiği konulara göre sürprizlerle karşılaşırız.

Sözlerimizle kendimizi hatta gereksiz yeminler oluşturarak ailemizin hayatını da kilitleyebiliriz. “Bir daha asla ….. yapmayacağım.” “Bir daha dünyaya gelsem asla …… yapmayacağım.” Gibi cümleler çok tehlikelidir. Gereksiz yeminler olarak kayıtlanırlar. Etkisi sadece kişiyi değil tüm aileyi içine alır. Örneğin fazla paranın insanı bozacağıyla ilgili bilgiyi kilide dönüştüren bir kişi yeteri kadar para kazanıp hayatını korunaklı devam ettirmek için bilinçli ya da bilinçsiz bir yemin etmiş olabilir. Bu yemin, haneye giren paranın yetersiz olmasını sağlayacaktır.

Ya da aile genelinde iyi gitmeyen evlilikler var ise sonraki nesiller için de bunun bir kader olduğu kayıtlanabilir. Bu kilitler korkularla zaman içinde gereksiz yeminlere dönüşüp sonraki nesiller için de verimsiz evliliklere sebep olabilir.

Kendi mucizelerimizi ya da hapishanemizi yaratmak elimizde. Evrensel sistemde altın kurallardan birisi “Hiçbir dış etken iç etken kadar kuvvetli değildir.” Senin yaşamının akışı konusunda ilahi sistem dışında hiç kimse senin kadar etkili olamaz.

Düşünün, yargılıyor ve kendinizi kilitliyor musunuz? Ya da insanları kendi seçimlerine mi bırakıyorsunuz? Kendinize açık olun ve bugüne kadar bilinçaltınızda nasıl yapılar inşa ettiğinizi fark edin. Farkındalık her şeydir. Fark ettiğimiz konular çözüme yaklaştığımızı gösterir.

Temizlik için öneri:

Hazır olduğunuzu hissettiğiniz herhangi bir zamanda ve mekânda bu çalışmayı yapabilirsiniz.

“Sevgili bilinçaltım, negatif yapılarını fark ettim. Onları oluşturduğum için kendimi affediyorum. Negatif tüm düşüncelerim için herkesten ve her şeyden af diliyorum. Tüm kilitlerimi açıyorum. Tüm gereksiz yeminlerimi yakıp yıkıp iptal ediyorum. Özgürüm, özgürüm, özgürüm.”

Ebru Demirhan

 

Mesaj Gönder