0
Toplam: TL + KDV
 

NİSAN AYININ KONUSU: TERKETMEK

Merhaba, Kuantum Alan’da her ayın bir konusu vardır. Bu konuları bilmek olanı ve olmayanı anlamakta bize yardımcı olur. Bu nedenle kendi içinde derin özellikleri olan 2014 yılının Nisan ayı hakkında bilgi vermek niyetindeyim.

Konusu “terk etmek” olan bu güzel ay için hemen negatif düşünmeyelim. Bu tanım pek çok  korku ve endişelerimizi tetikleyebilir. Oysaki olan her şey güzel ve anlamlıdır. Terk etmek de öyle. Konuyu farkındalık açısı ile ele alırsak özü “negatif olanı terk etmek”’dir.

Nisan ayı boyunca terk etmemiz gereken her şey yüzeye çıkacak ve kendisini gösterecek. Gözlerimizi gerçeği görmeye yönlendirirken kulaklarımıza da duymaya açmalıyız. Mesajlar bazen düz ve net bazen de imalı ve hafif sis perdesi arkasında olabilir.

Terk etmemiz gereken konular bir bir kendisini ifade etmeye başlıyor. Örneğin, bedende birden bire anlamsız bir ağrı baş göstermiş olabilir. Ya da hep varolan bir ağrı şiddetini arttırabilir. Mesajın içeriği “Bu ağrı ile yaşamaya devam edecek misin? Bırakmayı kabul ediyor musun? Bu ağrının içindeki duygu ve düşünceleri hemen çözmelisin!” şeklindedir.

Aynı şekilde ilişkilerde de mesajlar kişiye özeldir. Sürekli kıskançlık duygusu ile ilişkiye zarar veren kişi kaybetme korkusuna kapılabilir. Soru “İlişkinin tadını çıkarmak yerine “güvensizlik” yaşayarak tüketmeye devam edecek misin? Kendini ve diğerini mutsuz etmeye devam edecek misin?” olabilir. Bu mesajın derinliği ise “güven sorununu halletmelisin!”dir. aile içi ilişkilerde de durum aynıdır. Mesaj kişiye özel ve derinliği ile gelmektedir.

Sürekli para sorunu yaşayan bir kişiye de “Parasızlığı terk etmeye hazır mısın?” sorusu sorulmaktadır. Ya da engellerle karşılaşan ve tam ulaştım derken elinden fırsatları kaçıran kişilere de “Fırsatları yakalayamadan hayatını devam ettirmeye kararlı mısın?” sorusu gelebilir.

Düşünmenizi öneririm, neleri terk etmeye niyet edersiniz. Neler hayatınızdan çıksa her şey daha iyi olur? Konuları tespit ettikten sonra altında yatan duyguları sorgulamak sizi daha çok çözüme götürür. “Bende ne değişse bu sorunu çözebilirim?” diye kendimize sormalıyız. Lütfen çözümü dışarıda aramayın. “O değişse her şey iyi olur” yaklaşımı çözüme ulaşmamızı engeller. Sorunu da çözümü de dışarıda aramakta ısrarcı iseniz “Neden hayatıma onu aldım? Ve neden ısrarla onunlayım?” sorularının cevaplarını sorgulamanızı öneririm. Kendini çözen kişi her şeyi çözer. Nisan ayı kendimizi çözmek, esnemek ve rahatlamak için oldukça güzel bir zaman.

Her an farkındalığı yaşamanıza ve tüm negatifleri terk etmenize ve bu güzel zamanı değerlendirmenize niyet ediyorum.

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder