0
Toplam: TL + KDV
 

YENİ YIL KARARLARI İÇİN ÖNERİLER

Karar Verirken Gerçekçi Olun: Başkalarını mutlu etmek için verilen kararların artık anlamı yok. Öncelikle öncelik senin olmalı. Size ait olmayan kararları listenizden ve zihninizden uzaklaştırın. Gerçekten istediğiniz ve emek verdiğiniz konularda hayat mutlaka size karşı cömert olacaktır. Niyetlerinize karşı sevgi ve inanç besleyin.

Kendinize Bir Mektup Yazın: Yeni yıl için tüm niyetlerinizi, planlarınızı ve duygularınızı kâğıda döküp bir sonraki sene kendinizi değerlendirebilmek için bir mektup hazırlayın. Bir sonraki yıl mektubu açtığınızı ve tüm niyetlerinizi tek tek gerçekleştirdiğinizi kutladığınızı hayal edin.

Zaman Aşımına Dikkat: Plan yaparken kendini tanıyarak ilerlemelisin. Bedeniniz ve yaşam şartlarınızı göz önüne alarak gerçekçi planlar yapın. Spor için vakit bulamıyorsanız, vaktinizi kendinizi suçlamak için de harcamayın. Sigara ve kilolarınızı düşünmek yerine kendinizi sevmeye yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Yılın İçerisinde Kararlarınızı Gözden Geçirin: Yeni yılın hedeflerini belirlerken her şeyden önce hayata geçirilebilecek kararlarla başlamak ve öncelikleri belirlemek yerinde olur. Örneğin yeni bir işe başlamak isteyen kişi aynı zamanda bebek sahibi olmayı planlıyorsa, isteklerinin birbiriyle çakışması kaçınılmaz. Esnek hareket edebilmek için kararlarınızı yıl içerisinde revize edebilirsiniz. Planları koşullara göre yeniden düzenlemelisiniz. Zira her şeyin hızla değiştiği günümüz dünyasında planlarınızın yeni yıla başlarken oluştuğu halde kalmasını beklemeyin.

Gülün, Güldürün, Neşelenin: Yeni yılın her yeni gününde kendinize en az 5 dakikalık neşe zamanları ayırın. Komik bir video izlemek, karikatür okumak, dans etmek, müzik dinlemek, fıkra anlatmak gibi. Günde 5 dakikalık neşenin sizi nasıl değiştirdiğini yaşayarak görün. 5 dakika manzara izlemek yaşamın akışını size hatırlatacaktır. Manzara her zaman deniz, orman olamaz. Var olduğunuz her mekanın kendine özel bir dokusu var. Onu hissedin ve yaşayın. İçinde nasıl durduğunuza bakın ve sizi eğlendirecek bir şeyler bulun. Başkalarını eğlendirin, güldürün olmadı gülümsetin :)

Ebru Demirhan

Mesaj Gönder