Seanslarımız

Aile Dizilimi

/
Aile Dizilimi

İçine doğduğumuz ve içinde büyüdüğümüz ailelerimiz bilinçli ve bilinçaltı seviyede bizi biz yapan her konuda etkilidir. Aile dramasıyla bu etkileri keşfetmeyi, dönüştürmeyi ve kişinin yaşamını kolaylaştırmak üzere düzenlemeyi amaçlarız.

Anne ve baba ile aramızdaki ilişki, anne ve babanın kişiliğinden bağımsız, hayatlarımızdaki en temel kavramlarla (iş, para, yaşam enerjisi, güven, sevgi, partner ilişkisi vd.) ilişkilerimizin belirleyicisidir.

 

Aile draması, bilinçli olarak farkında olmadığımız ilişki dinamiklerinin bilinçaltı sebeplerinin ortaya çıkarılması ve dönüştürülmesini esas alır. Görünmeyen alanı görünür kılar.

 

Aile dramaları, aile içerisindeki rol karmaşalarının, güvenli bağlanma sorunlarının, atalar bağlarının, bilinen ve bilinmeyen düşük, kürtaj ve çocuk/kardeş kayıplarının danışanın hayatına negatif olarak sirayet eden etkilerini tespit etmenin ve dönüştürmenin yöntemidir.

 

Yetişkin hayatlarımızdaki sorunların kökenine inmek için kendi kök ailemize, sevginin, güvenin ve bağ kurmanın başladığı yere dönüp bakmak gerekir.

 

Aile dizilimi seansları ortalama 90 dakika olup online olarak da yapılabilmektedir. Biz bu seansları tamamen kendi içimizde mezun öğrencilerimiz ile yapıyoruz. İçine doğduğumuz ve içinde büyüdüğümüz ailelerimiz bilinçli ve bilinçaltı seviyede bizi biz yapan her konuda etkilidir. Aile dizilimi çalışması bu etkileri keşfetmeyi, dönüştürmeyi ve kişinin yaşamını kolaylaştırmak üzere düzenlemeyi amaçlar.

 

Anne ve baba ile aramızdaki ilişki, anne ve babanın kişiliğinden bağımsız, hayatlarımızdaki en temel kavramlarla (iş, para, yaşam enerjisi, güven, sevgi, partner ilişkisi vd.) ilişkilerimizin belirleyicisidir. Bilinçli olarak farkında olmadığımız ilişki dinamiklerinin bilinçaltı sebeplerinin ortaya çıkarılması ve dönüştürülmesini esas alır.

 

Aile dizilimi çalışmasında yapılan şey sırları ifşa etmek, yargılamak, eleştirmek ya da özel alana girmek değildir. Çalışmanın niyeti ve işleyişi danışanın kendi deneyimini anlaması, kendini tanıması, neyi neden yaşadığını ve yaptığını anlamlandırabilmesini sağlamaktır. Odağımız aileden diğer insanların hikayeleri değil aslında danışanın kendi yaşam deneyimidir. Kendini anlayan kişi değişimi ve dönüşümü de başlatabilir.

 

Yaşam Tasarım Merkezi danışmanlarımız ile bu alanda çalışmak için 0850 840 11 19 numaralı hattımızdan arayarak ya da Whatsapp üzerinden yazarak bize ulaşabilirsiniz.

YAŞAM TASARIM MERKEZİ uygulamamızı yüklemek için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz