Bahar Selhan Şentepe

BEDENİN MEDİTASYONU: YOGA, NEFES ve MEDİTASYON DANIŞMANI

1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı okudum. Bir kitapla karşılaştım ve hayatımı bir kütüphanede yaşamaya adamak üzere kitapçı olmaya karar verdim. Uzun yıllar kitaplar ile iç içe geçmeye, onların hayal dünyası ile kendimin hayal dünyası arasında mekik dokuyan bir hayalperest olarak geçirdim.

Elbette ki uslanmaz bir balık burcuyum 🙂 Bir yerde hep bir “acaba” ile yaşamak; peki ya gökyüzünden o periler gelecek mi soruları; ya da uçan halıdan dönen Nuh’un Gemisi 🙂 Sonra hayat geldi karşıma uzun yıllar özel bir firmada yönetim kademesinde görev aldım. Ardından benim hayatıma biraz hareket katmam lazım diyerek “Etkinlik ve Organizasyon” üzerine uzun süre ve çok severek çalıştım.

Yaptığım tüm işleri aslında ne olursa olsun hep sevdim hep bir bağ kurdum. Fakat dediğim gibi gerilerde işleyen “acaba” vardı bir yerde:) Aradım; spor yaptım, dans ettim, seyahat ettim, yemek yaptım, film izledim, kitap okudum…Hayvanları sevdim, doğayı..

Sonra bir gün yoga yaptım. “Yoga bir şey yapıyor” Bir şey var burada dedim aynı senin gibi.. Sonra her şey kendiliğinden gelişti ve buradayım seninle tanışmak için.. 2018 yılında 200 saat Yoga Alliance ile eğitmenlik sürecini tamamladım. Üzerine severek ve kendi ilgi alanım olan Yin Yoga uzmanlık eğitimleri ile devam ettim ve Yin Yoga’yı Yin Yoganın bende ki adıyla “Beden Meditasyonu” olarak değiştirdim:)

Aldığım Nefes& Meditasyon, Mindfulness ve Masal Terapi derslerini ekleyerek gelen herkesin kendi içinde bir alan bulacağı dersler yapmaya başladım. Pranayama çalışmalarına eklenen meditasyon dersleri ile de farklı zamanlara yolcular yapmaya başladım. 2020 yılında Ebru Demirhan ile tanışmam ve aldığım Kuantum Danışmanlık eğitimi ile farklı bir dünya ile tanıştım ve o dünyanın bir parçası olarak Yaşam Tasarım Merkezinde ilerlemeye başladım.

Aldığım Eğitimler

❀ ⁠E-RYT 500
❀⁠ ⁠Anatomi
❀ ⁠Yin Yoga Uzmanlık
❀⁠ ⁠Meridyen ve Beş Element
❀⁠ ⁠Vinyasa
❀⁠ ⁠Nefes & Meditasyon
❀⁠ ⁠Reiki 1, 2, 3
❀ ⁠Budokan Training
❀ ⁠Kuantum Danışmanlık ve Uygulama

Verdiğim Alan Dersleri

❀ Yin Yoga
❀ Tao Vinyasa
❀ Nefes&Meditasyon Çalışmaları
❀ Mindfulness ile Öz Şefkat Çalışması.
❀ Meridyen ve Beş Element Çalışması.