Seanslarımız

Bedenin Meditasyonu

/
Bedenin Meditasyonu

“Bedenin Meditasyonu” terimi, genellikle beden farkındalığına odaklanan bir meditasyon pratiği anlamına gelir. Geleneksel meditasyon genellikle zihinsel odaklanma üzerine kuruludurken, bedenin meditasyonu bedenin duyumlarına, hislerine ve içsel süreçlerine odaklanır.

Beden meditasyonu, nefes çalışmaları, gevşeme teknikleri, beden taraması ve yoga duruşları gibi çeşitli yöntemleri içerebilir. Amaç, bedeni ve zihni bir araya getirerek anlık farkındalığı artırmak, stresi azaltmak, zihni sakinleştirmek ve iç huzuru bulmaktır.

Beden meditasyonu yaparken, kişi bedenindeki her bir bölgeye dikkatlice odaklanır, hissettiği duyumları fark eder ve zihni rahatlatır. Bu pratiği yaparken, nefesinize odaklanmak ve bedeninizdeki herhangi bir gerilimi veya gerginliği fark etmek önemlidir. Beden meditasyonu, genellikle gevşeme ve yenilenme duygularıyla sonuçlanır.

Yaşam Tasarım Merkezi danışmanlarımız ile bu alanda çalışmak için 0850 840 11 19 numaralı hattımızdan arayarak ya da Whatsapp üzerinden yazarak bize ulaşabilirsiniz.

YAŞAM TASARIM MERKEZİ uygulamamızı yüklemek için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz