Derya Türköz Karasu

Astrolog

1978 Almanya doğumlu olan Derya Türköz ilk ve orta öğrenimini Almanya Stuttgart’ta tamamlamış, lise eğitimi için Türkiye’ye dönmüştür. Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Mannheim Üniversitesi (Almanya) İşletme Bölümü’nde gerçekleştirmiştir. 2005 yılında yüksek lisansını aynı üniversitede 3 dalda tamamlayan Derya Türköz, Matematik, Lojistik ve Pazarlama alanlarında uzmanlaşmıştır.

Üniversite eğitimine paralel olarak çalışma hayatına da atılan Derya Türköz 2000 yılında perakende (Kaufhof, Bauhaus, Löffler), teknoloji (Fujitsu Siemens), eğitim (Mannheim Üniversitesi) sektörlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır.
Mannheim Üniversitesi’nden mezun olduktan 2006 yılı itibariyle insan kaynakları alanında farklı pozisyonlarda Siemens, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Media-Saturn (MediaMarkt, Saturn) şirketlerinde çalışmıştır.

Media-Saturn bünyesinde 3 yıl Türkiye Insan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulunduktan sonra TDC (Training Development Center) şirketinde, kariyer koçu ve eğitmen olarak danışmanlık alanına yönelmiştir. Adler Koçu olarak görev almış, Anadolu Türkçe Toastmasters (Toplum önünde Konuşma Kulübü) kurucu ekibinde ve sonrasında yönetim kurulunda yer almıştır. Almanya’da eğitmenlik formasyonu alan Derya Türköz, aynı zamanda NLP konusunda uzmanlaşmıştır.

 

Profesyonel iş yaşamında edindiği bilgi birikimi ve tecrübeleri paylaşmak adına Üniversitelerde Konuşmacılık ve Eğitmenlik yapan Derya Türköz, Ocak 2015 – 2018 yılları arasında Calista Gayrimenkul Eğitim Danışmanlık Ticaret Ltd. şirketini kurarak COLDWELL BANKER bünyesine katılmış Gayrimenkul danışmanlarının Mülakat / İşe Alım / Performans değerlendirme / Satış ve kişisel gelişim Eğitim süreçlerini üstelenmiştir.

 

2017 yılında Astroloji Okulunda eğitimine başlayıp 2020 yılında mezun olmuş, yine aynı yılda dünya çapında geçerli ISAR (International Society for Astrological Research) sınavıyla Uluslararası Astrolog unvan’ını elde etmiştir. Derya Türköz son 4 yıldır danışanlarına (Şahıs ve Şirketler) astrolojik destek sağlarken ve aynı zamanda astrolog adaylarına astroloji eğitimi vermektedir.

Serfitikalarım

Emotional-Freedom-Techniques-1
Derya Türköz DAışamnlık2