Sevcan Karan Şahin

SAĞLIKLI YAŞAM KOÇU

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve bir süre avukat olarak çalıştıktan sonra eşinin işi dolayısıyla 2008 yılında İsviçre`ye yerleşmiştir. İsviçre`de İşletme ve Hukuk Yüksek Lisanslarını yapmış ve hukuk kariyerine uluslararası ticaret hukuku alanında devam etmiştir. 2014`te oğlunun doğumuyla artan alerjik şikayetlerini ve sindirim sistemi problemlerini çözmek ve “çocuğumu nasıl daha sağlıklı besleyebilirim?” sorusuyla başlayan sağlıklı yaşam yolculuğunda Fonksiyonel Tıp yaklaşımı ile tanışmıştır. Hayalini kurduğumuz sağlığa ulaşmanın ancak beden, ruh, zihinin bir bütün olarak denge ve uyumun sağlanması halinde gerçekleşeceği bilinciyle 2017 yılında dünyanın en büyük beslenme okullarından biri olan New York merkezli Institute for Integrative Nutrition’da Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koçluğu eğitimi almıştır.

“Bütünsel Sağlıklı Yaşam” bakış açısıyla sağlıklı olmayı daha geniş kitlelere anlatmak; danışanlarına beden, ruh, zihİn bütünlüğü ile hayalini kurdukları `Daha İyi Bir Ben`e ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla İsviçre’de ICF akredite Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamıştır. 2020 yılında Ebru Demirhan ile yolları kesişmiş ve 2021 yılında Kuantum Danışmanlık ve Şifa Uyumlaması eğitimlerini tamamlamıştır. 2018 yılından beri bireysel danışmanlık ve grup danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

 

Bütünsel Sağlıklı Yaşam Koçluğu nedir?

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığı, ‘sadece hastalıkların ve rahatsızlıkların olmayışı değil, bir bütün olarak fiziki, ruhi ve sosyal açıdan iyi olma hali, olarak tanımlamıştır. Yani Sağlıklı olma hali; ruh-beden-zihin bir bütün olarak iyi olma, uyum ve dengede olma halidir.

Bütünsel Sağlık Yaşam Koçları da bu `Bütünsel` yaklaşım ışığında benliğin üç yönünü (beden, ruh, zihin) denge ve uyum içerisine getirmek ve tatmin edici bir yaşam yaratma yolunda danışanlarının hayatlarının her alanında farkındalık üretmeyi amaçlar. Harekete geçmelerinde ve hedeflerine ulaşmalarında danışanlarına rehberlik ve destek verir.

Serfitikalarım